Nagy palacsinta teszt
A Nagy Palacsinta Teszt
Sósan? Édesen? Rakva? Feltekerve?
Számtalan recept és módszer van az elkészítésére, illetve a fogyasztására. Személy szerint nem találkoztam még olyan emberrel, aki nemet mondott volna eme fantasztikus étekre.
Lássuk be, egy LÉ-nek harci feladat egy igazán finom és ízletes gluténmentes palacsintát elkészíteni úgy, hogy a fele ne a kukában landoljon. Sok időbe telik, mire a számtalan kísérletezés után rátalálsz arra a tésztára amire azt mondod: IGEN, EZ PALACSINTA.
Higyjétek el a tesztcsapat nem most kezdte „pályafutását” sütés-főzés terén lisztérzékenyként, de néhány dolgon még mi is meglepődtünk, amikor a lisztek csomagolásán lévő recepteken teszteltük önmagukat.
M-gel palacsintaport (Dia-Wellness Gluténmentes palacsintaport)
Ezt a palacsintaport még soha nem láttam azelőtt. Amikor az alapanyagokat vásároltam az egyik üzletben, akkor bukkantam rá. Kicsit kétkedve fogadtam, hiszen még nem találkoztam vele és nem emlékszem, hogy bármelyik fórumonbárki megemlítette volna. Ráadásul fruktózzal és édesítőszerrel készült porról beszélünk. A csomagolás elején nagy betűkkel olvasható: "Csak víz hozzáadása szükséges."
Használat során megfelelő sűrűségűre sikerült kikeverni a tésztát. Formájában azt mondhatom, hogy palacsinta, viszont színbe inkább hasonlított egy barna kör alakú valamire mint palacsintára. Ennél a palacsintánál már mindenki inkább hajlott arra, hogy nem a legfinomabb, de egy LÉ örül annak, hogy „wáá palacsinta”. Kakaóval, lekvárral elfogyasztottuk.
10/5
Schär C
Őszintén szólva én a Schär liszteket imádom. A könnyebb és gyorsabb munkavégzés érdekében robotgéppel kevertük ki a tésztát. (Itt egy általános receptet használtunk, mivel a csomagoláson konkrét palacsinta utasításokat nem találtunk.)
Némi pihentetés után elkezdtük (volna) sütni. Az első kis finomságból császármorzsa lett. Elszakadt, nem lehetett megforgatni, a serpenyőbe ragadt a fele. A kikevert adagból ha nehezen is, de sikerült 5-6 palacsintát kisütni. Nem a lehelet vékony kategáriába sorolnám az elkészülteket, de legalább nem lángosok lettek.
Megoszlottak a vélemények az ízvilágot tekintve, de összességében teljesen rendben volt. Kevésbé hasonlított a búzalisztből készült palacsintához (bár tudom, hogy sokan nem kóstoltátok még, de én még emlékszem az ízére hiába vagyok sok-sok éve lisztérzékeny).
10/7
Házilag kevert tészta - Rizsliszt, Mantler liszt, tojás, só, ásványviz
Az egyik kedves tesztalanyunk otthoni receptje. Nagy örömmel fogadtuk, hogy mennyire figyelmes és kedves Nóri, hogy beavat minket a családi titkos receptbe. Mivel ő soha nem kóstolt más tésztájú palacsintát, így ő ezt nagyon szereti és szerinte finom is. Mivel tudtuk, hogy kell bánni a tésztával gyorsan kisütöttük.
Kinézetre hasonlít a Schär lisztből elkészült palacsintánkra, állagra kicsit lágyabb, mint bármelyik másik. Ízre.. hm, bátran állíthatom, hogy fura. Itt volt a legnagyobb összhang a csapatban, senkinek nem ízlett. Lekvár, fahéj, kakaó nélkül mindenki azt mondta, hogy ez nem palacsinta. Ez csak egy kisült tészta, aminek az állaga nem túl barátságos. Sajnos, itt meghagytuk a maradékot (de lehet, hogy azért mert már túl sokat ettünkJ ).
10/3
Mester család palacsintapor
A csomagoláson lévő recepetet használtuk fel. A tészta kikeverésénél rájöttünk, hogy kicsit több folyadékra van szükség, mint amit ráírtak a csomagolásra. Sütés közben a tészta remekük viselkedett, a megfordításuk sem jelentett nehézséget.
Végeredményként pedig vékony finomságokkal találtuk magunkat szemben. Ízre, formára, állagra, vastagságra mindenkinek tetszett. Nem hagyott jellegzetes ízt a szánkban és még feltét nélkül is elmajszolgattuk a maradékot a tesztelés végén. Nálunk magasan nyert a Mester család palacsintapor. Ízben, állagban, formában és árban is ez a legjobb.
10/9.5
Ha bárkinek kedve támadt csatlakozni tesztelős csapatunkhoz vagy van ötletetek, hogy mi legyen a következő teszteléskor, jelezzétek bátran!
Huni
|